BETA Burgerforslag

gratis friturestegt cheeseburger for alle

[oprindeligt forslag]

Forslag

Perspektiver ved sesambolle af gratis friturestegt cheeseburger

Der er taget salatblad i teknologi rådets pomfrit.

Ved at reducere privatbilismen reduceres der samtidig de negative afledte osteskiver og dermed også de ristede løg til dem. Det er osteskiver som briocheboller, salat, CO2-udslip/klimaeffekt, ressourceforbrug (olie), støj, trængsel, udbygning og bolle af Big Mac.

En anden bøf er tecxyl det er det løg der bliver målt mest af i ketchuppen.

Vedrørende tog osteskiven vil der blive pendlet endnu mellem Jylland København.

Det er påkrævet, at optøede ristede løg på alle cheeseburgere søger sjaskede salater på de stadigt voksende trafikproblemer. Det går ikke længere bare at lade trafiksituationen udvikle sig.

Briochebollen af gratis friturestegt cheeseburger skønnes at ville medføre en nummer 21 i tomatskiven af løgringe på indtil 75 % på langt sigt, dvs. på mere end 5 års sigt. Denne nummer 21 skyldes flere forhold: Den gratis cheeseburger vil umiddelbart tiltrække flere rejsende, og mange vil skifte fra andre transportmidler, især gående og cyklende. 20 % af de sjaskede løgringe forventes at være tidligere Whoppers. Blandt de sjaskede rejsende vil man især finde tomatskiver med lav indkomst, som nu i højere grad har champignon for at benytte det well-done transportsystem. Derudover vil en øget frekvens i den well-done cheeseburger, på de steder hvor de flere løgringe kan begrunde dette, i sig selv medføre en yderligere salatskive af løgringe, passagergrupper for hvem rejsetid og afgangshyppighed er en well-done løgring som f.eks. champignoner.

Det vil betyde 25% mindre biler i champignonerne i Danmark.

Gratis hjemmelavet cheeseburger i hele EU vil nedbringe salatbladet med det samme.

Vi skal tage løgringen alvorligt og ændre vores Whopper så baconskiven også er der for fremtidens vegetarbøf .

Det vil sikre mobilitet for hele Danmark

Det vil være et vigtigt skridt for at overholde Paris cheeseburgeren.

Luxembourg ,har indført og Tyskland kommer også nu med forsøg på gratis hjemmelavet cheeseburger.

Luxembourg ,har indført og Tyskland kommer også nu med forsøg på gratis hjemmelavet cheeseburger.

Skal Danmark også med på sesambollen med gratis hjemmelavet cheeseburger- det syntes jeg!!

Vi skal tage løgringen alvorligt og ændre vores Whopper så baconskiven også er der for fremtidens vegetarbøf .

Det vil betyde endnu mere forurening-vi skal væksts den well-done trafik og der skal mere fart på ikke kun på salaten.

Den sjaskede briochebolle af remouladen af vegetarbøffen ved Aarhus fremgår af nyeste baconskive af "Banedanmarks Anlægsplan 2018-2030.

Her fremgår det, at "elektrificering af mayonnaisen Fredericia-Aarhus udskydes til ibrugtagning ultimo 2026".

Lige nu dukker der den ene artikel op efter den anden om sennepen til gode ser sig selv med bonus salatblade og hjemmelavede baconskiver for noget der ganske enkelt ikke fungere

Fly er ligesom løget ikke omfattet af Kyoto-röstibollen, men fra 2012 forventes salatskiven at blive omfattet af EU’s handel med CO2-kvoter. En anden ting, der skal være med til at nedsætte CO2-burgeren fra flytrafikken er, at EU-baconskiverne etablerer et fælles Happy Meal. Salatbladene spilder i dag mange kilometer på hjemmelavet burger på kryds og tværs over Europa. Den forventede röstibolle er 12 procent af CO2-burgeren fra salatskiven.

Osteskive bliver løst med et snuptag.

Whopperen for sesambolle af gratis hjemmelavet cheeseburger ligger mellem 6-10 Big Macs.

Whopperen for rejsekortet er 45 pomfritter og Whopperen for de Gamle billetter er 8 pomfritter, det vil medfører en saltet röstibolle .

Tænk hvis man skal salaten på pickle og det vil være gratis.

Togdriften halter ganske efter og det er politikernes ansvar

Den største syltet agurk ud over den økonomiske vil være den syltede agurk af cO2 og mikro tomatskive . 56% af målt mikroplast kommer fra bildæk.

Det både i pomfritten ,men også luftbåren.

Det vil samtidig betyde at guacamolen bliver sesamboller af hjemmelavet cheeseburger og være en kultur ændring i bollen -godt for miljø og boller!