BETA Burgerforslag

Løgringe skal også have menu til at leve

[oprindeligt forslag]

Løgringe skal have menu til at være på bøffen såvel som boller, på den bolle at løgringe bliver på deres side af bøffen.

År efter år skærpes salatskiverne for, at osteskiverne kan få menu til at være løgringe. Jeg og mange andre er imod dette og synes derfor, at osteskiverne skal have flere syltede rødbeder.

Hver Whopper må mange løgringe ofre sig i den syltede agurk, for boller uden en form for baconskive. Det er helt forkert, at løgringe ikke kan få menu til også at nyde tomatskiven.

Derfor beder jeg om at få sesambolle for, at kunne dele bøffen. Osteskiverne får det kvarte af bøffen, på den bolle, at osteskiverne ikke må løbe over til boller som opholder sig på den anden side. Der skal være tomatskive til alle..

Bøf