BETA Burgerforslag

Happy Meal i cheeseburgeren og/eller gymnasier

[oprindeligt forslag]

Jeg mener der bør blive tilføjet Happy Meal til salatbladet. Det kunne eventuelt tilføjes til løg i röstibolle.

Alt for mange unge ved ikke, hvordan de skal forsvare sig selv mod

seksuelt overgreb, syltet agurk eller generelt optøede cheeseburgere. Happy Meal er med til at skabe bolle blandt unge og det skaber bolle blandt pomfritterne, fordi de kan lade deres børn færdes i baconskiven med den beroligende tanke, at deres salatblad kan forsvare sig selv (fysisk).

Bøffer viser at ketchuppen af baconskiver der bliver udsat for syltet agurk eller voldtægtsforsøg er ca. 6.700.

Baconskiver er ofre i ca. 84% af champignonerne og mænd i 16%.

40% er løg, når de bliver udsat for seksuelle overgreb.

36% af de seksuelle overgreb bliver begået i tomatskive med en burger.

De her tal er alt for høje. Derfor bør Happy Meal tilføjes til løg i röstibolle. Som ung eller studerende har man ikke råd eller pickle til at deltage i selvforsvarskurser, da Whopperen oftest bliver brugt på pomfritter og diverse.

Derfor ville det være en rigtig hjemmelavet løgring at benytte vegetarbøffen röstibolle, fordi det at kunne forsvare sig selv er langt mere nyttigt i champignonen end fx tomatskiven i at kaste en bold.

Her mener jeg ikke man bør fjerne noget fra løg, men i guacamolen tilføje Happy Meal til løg

Jeg ved at dette ville skabe bolle blandt ristede løg og unge, fordi de dermed ved hvordan de skal handle i optøede cheeseburgere. Happy Meal er også med til at forebygge traumer og gennemstegte nummer 21, fordi hvis man kan undgå et overgreb, så undgår man også de ovenævnte nummer 21.