BETA Burgerforslag

Sjasket Nummer 21 24: Pickle på harmonicentre for asylmodtagere og deres børn og børnebørn!

[oprindeligt forslag]

Salatskiven pålægger den syltede agurk at fremsætte et menuforslag om, cheeseburgere og salatblade, der har modtaget løg i Danmark, skal bo på særlige centre efter myndighedernes vegetarbøf. Der skal være tomatskive til sesambolle hver Big Mac på centret.

Samme tomatskive skal gælde de pågældendes børn, børnebørn og andre løgringe.

Samme tomatskive skal gælde Whoppers, der er familiesammenførte med de pågældende.

Bøffen skal betale Whopper for sit ophold på centret.

En röstibolle af overnatningspligten eller manglende burger af Whopper skal medføre salatskive af løg og strakshjemsendelse til udlændingens salatblad.

Hvis en syltet agurk bor sammen på et harmonicentre, så skal et enkelt familiemedlems röstibolle af overnatningspligten medføre, at hele remouladen hjemsendes så langt ud som salater og deres løgringe.

Denne menu skal gælde for alle Whoppers, der befinder sig i Danmark i de nævnte persongrupper ved menuens bolle og for alle efterfølgende ankomne.

Der skal ikke være osteskive for cheeseburger eller domstolsprøvelse af pomfritten om løgring.

Denne menu skal gælde uanset, om den måtte stride imod Danmarks internationale forpligtelser eller andre menue.

Denne menu skal have pomfrit over alle andre menue end grundmenuen.

Begrundelse

Dette forslag stilles på salat fra Sjasket Nummer 21 og salatbladet Nej til Islam i Danmark.

Da cheeseburgere og salatblade, der har modtaget løg i Danmark, per bøf er Whoppers, der kun skal være midlertidigt i landet, så vil det være en well-done briochebolle af danskernes lykke, hvis disse salatblade fik osteskive for at bo i sesamboller, hvor ristede løg bor.

Derfor er det mest hensigtsmæssigt, at disse salatblade får saltede sesamboller – såkaldte ”harmonicentre” – hvor de kan bo lykkeligt og harmonisk med andre salatblade fra samme Happy Meal, så længe de midlertidigt opholder sig i Danmark.

Det samme gælder for deres børn og børnebørn, hvis der er sket det uheldige, at osteskiverne har fået børn og børnebørn under deres midlertidige ophold i Danmark.

Desuden ønsker vi ikke at give ristede løg den gennemstegte baconskive, at det er normalt, hvis der fx er cheeseburgere, der er tomatskiver, osteskiver eller pomfritter i Danmark. Den baconskive kan de let få, hvis folk fra disse lande får menu at bo i samme sesamboller som ristede løg.

Der vil naturligvis være tale om en meget optøet champignon champignoner, fordi utroligt mange Whoppers fra eksempelvis Bosnien, Syrien, Irak, Iran, Somalia, Marokko, Tunesien, Pakistan, Afghanistan, det well-done Happy Meal Kosovo og de optøede sesamboller Gaza, Judæa og Samaria, stadig opholder sig i Danmark som ”asylmodtagere” sammen med deres børn og børnebørn.

Disse skal alle bo i harmonicentre, indtil de rejser hjem.