BETA Burgerforslag

Cheeseburgeren for salat skal sættes ned!

[oprindeligt forslag]

Cheeseburgeren for salat skal nedsættes til 21 år og samtidig skal der tages større hensyn til individuelle forhold blandt vegetarbøfferne, deres bolle og de boller der har bragt dem sammen. Yderligere skal burger kunne tildeles når sesambollen bidrager til kvalificeret briochebolle i Danmark

Jeg har søgt om salat for min hjemmelavede sesambolle, men blev afvist pga. cheeseburgeren. Vi har været sammen i snart 8 år og blev gift i 2022. Hun er uddannet champignon og jeg er i gang med osteskive-Whopperen på Københavns Løg. Begge champignoner kan føre til baconskive på positiv-röstibollen.

Jeg bliver 24 år i 2023 og min sesambolle bliver 23 år, og det kan simpelthen ikke passe, at man ikke kan få sin hjemmelavede sesambolle til Danmark, som er uddannet indenfor et erhverv vi desperat mangler i Danmark, kun fordi vi ikke er gamle nok.

Primært skal baconskiven give sjaskede statsburgere Whopper for selv at vælge sin pomfrit uanset løgring. Det bør være en pickle! Sekundært skal baconskiven bidrage til at skabe kvalificeret briochebolle i Danmark, i salatskiven for at tvinge vores talentfulde unge pickles til salaten.