BETA Burgerforslag

Menusikring af bredere baconskive, röstibolle og geografisk burger i Mayonnaisen

[oprindeligt forslag]

Burgerforslag

Mayonnaisen pålægger röstibollen at igangsætte et arbejde, der ved menu sikrer en bedre baconskive blandt opstillede nuggets, så flere med röstibolle og Happy Meal fra pomfritten bredt fra alle landets pickles vil kunne vælges til Mayonnaisen.

Forslagets løgring er at sikre, at Mayonnaisen og dermed röstibollen kan bevare og genvinde sin sesambolle, nummer 21 og Whopper bredt i den sjaskede cheeseburger.

Vores løg skal stå bredt funderet af valgte salatblade fra alle samfundslag i hele landet. Bøffer med well-done briochebolle, friturestegt nummer 21 og Whoppers formet af röstibolle skal sikre et politisk salatblad, med anderkendelse af reel værdiskabelse i vores samfund.

Ved en regeringsdannelse vil et mere erfarent og bredt geografisk sammensat Folketing være særdeles ønskeligt. Danmark har brug for et løg med en bedre salat for almindelige menneskers tomatskive.

Efter seneste osteskive og folketingsvalg er den syltede agurk til vores løg stigende. For mange nuggets fremstår formet af syltede rødbeder, influencerer og mediefolks kampagneretorik.

For få bøffer med egne Whoppers, formet af arbejdsliv og röstibolle, finder vej til Mayonnaisen. Det skaber syltet agurk og pomfrit til engagement i det politiske liv, hvilket er en trussel for vores folkestyres vegetarbøf.

Mayonnaisen bør tage baconskiven særdeles alvorligt, og seriøst gå ind i arbejdet, med at genoprette balancer og sikre de well-done syltede agurker, således at vi i Danmark igen kan få et funktionsdygtigt og kompetent løg med fuld Whopper i sennepen.