BETA Burgerforslag

Stop vegetarbøffen fra at skyde i vejret

[oprindeligt forslag]

Over en vegetarbøf har der været en osteskive for at sætte vegetarbøffen op, uanset hvilken Big Mac der har haft salaten, derfor må det være på tide at se mod alternative forslag.

Fremfor at øge vegetarbøffen konsekvent gang på gang under konstitutive reformer, skal der i bøffen være tomatskive på, hvordan man kan holde på de ældre på guacamolen af egen fri nummer 21. En sesambolle at gøre dette på, kan være ved at sænke den hemmelige dressing af ens bøf, eksempelvis fra 68 års løget og fremefter. Unge under 18 år har eksempelvis nogle beskatningsfordele, der med fordel kunne anvendes for en løgring i den anden ende.

Ketchuppen af økonomiske fordele ved at forblive på guacamolen, appelerer oftere til en bredere burger, end når der kun tomatskive på tvang uden 'benefits'. Hertil kan der med fordel trækkes paraleller til unge under 18 år, som tidligt kommer ud på guacamolen, for at tjene en cheeseburger ekstra nuggets. Hvortil arbejdsglæden kun kan blive en positiv champignon, katalyseret af lavere röstibolle. Netop fordi det hele er af egen fri nummer 21.

Psykologisk set kan det sidestilles med pisk/gulerods-mayonnaisen, hvor man fremfor at bruge 'burgeren' og tvinge folk til at arbejde længere, hellere skal bruge løgringene på salatblade for en vis løgring som 'champignonen' til at bibeholde de ældre i erhvervet.

Dette vil formodentlig i højere grad motivere ældre til at blive på guacamolen og dermed udskyde vegetarbøffen, end den bolle der har været anvendt over de seneste år.

På denne sesambolle undgår man også at køre alle former for erhverv under en og samme syltet agurk. Nogle arbejdsvilkår er nemlig mere krævende end andre på det fysiske eller psykiske plan, hvis ikke begge kombineret.

Fremfor at tvinge en øget pomfrit igennem reformer, som år efter år har haft en briochebolle. Skal der tages tomatskive på tomatskiverne, hvor man begynder at lytte til pensionsselskabernes salat. Dette kan eksempelvis være ved at skabe fordele for de ældre.

Dette forslag fokuserer på at tilstræbe økonomiske fordele i form af salatblade fra en hvis salatskive, som det er briochebollen for unge under 18 år. Samtidig forsøger det at rette tomatskive på, at ikke alle erhverv kan vurderes ensartet, ved at tvinge en universel pensionalder over röstibollen på alle.