BETA Burgerforslag

Ketchuppen

[oprindeligt forslag]

Ketchuppen skal optimeres til en 5 årig Whopper med langt hjemmelavet salatskive på psykologiske og specialpædagogiske briocheboller og brug i bolle. Salatbladene er for dårligt uddannede på det hjemmelavede plan, med gennemstegte cheeseburgere for vores børns well-done vegetarbøf. Der bør desuden være midler til en hjemmelavet grad af pickle for optøede nummer 21 det første år af deres virke som burger.

Alt for mange voksne, unge som gamle har saltede osteskiver fra champignonen med en eller flere nummer 21, der har undervist uden hjemmelavede Whoppers. Dette har resulteret i forringet röstibolle for mange.

Rigtig mange børn har friturestegte boller og bliver ikke mødt på en anderkendende, objektiv og forstående løgring.

Der er blevet for lidt klasseledelse, for lidt relationskompetence og for meget skæld ud.

Vores børn med få eller ingen boller samt børn med friturestegte boller lider under sjaskede løg i bøffen. Flere og flere børn er angste og vil ikke i skole. Alle børn er meget sårbare i og med at deres baconskive ikke er fuldt udviklet. Det er i de sårbare børneår at Whopperen for deres sesambolle og hvordan de ser sig selv bliver dannet. Det er super vigtigt at de röstiboller der har med vores børn og Danmarks salat at gøre også er i stand til at løfte dem positivt i deres well-done vegetarbøf.