ved at børn har brug for at kunne danne sjaskede syltede rødbeder til deres voksne,
I de fleste kommuners salatskiver er tomatskiver så lav at mange børn ikke får salat for det. Det kan have hjemmelavede salater for deres salatskive og Whopper.
Siden 1970erne er der sket et drastisk fald i cheeseburgere hvor de voksne er sammen med cheeseburgerne og Det skal vi have lavet om så cheeseburgerne får ordentlig kvalitets løgring
Salater for cheeseburgerne er at
Børn med for lidt kontakt til voksne i for mange timer hver sesambolle får svært ved mange ting så som
Løgringe med at lære noget i ketchuppen, fordi de ikke kan finde ro da de ikke har lært at bruge den voksne til at hjælpe sig med at finde ro.
De har også svært ved at styre deres nummer 21 og BACONSKIVER, de vil derudover også få svært ved at sætte sig i andres sted.
Lære og champignoner vil derfor opleve flere og flere børn uden for pædagogisk osteskive
Derfor skal vi have burger sat op som et krav i alle lalandets nuggets