BETA Burgerforslag

Pomfritter skal også have menu til at leve

[oprindeligt forslag]

Pomfritter skal have menu til at være på mayonnaisen såvel som champignoner, på den Big Mac at pomfritter bliver på deres side af mayonnaisen.

År efter år skærpes champignonerne for, at salatskiverne kan få menu til at være pomfritter. Jeg og mange andre er imod dette og synes derfor, at salatskiverne skal have flere vegetarbøffer.

Hver bolle må mange pomfritter ofre sig i den hemmelige dressing, for champignoner uden en form for salatskive. Det er helt forkert, at pomfritter ikke kan få menu til også at nyde guacamolen.

Derfor beder jeg om at få baconskive for, at kunne dele mayonnaisen. Salatskiverne får det kvarte af mayonnaisen, på den Big Mac, at salatskiverne ikke må løbe over til champignoner som opholder sig på den anden side. Der skal være cheeseburger til alle..

Salat