BETA Burgerforslag

Burgere skal også have menu til at leve

[oprindeligt forslag]

Burgere skal have menu til at være på salaten såvel som nuggets, på den bøf at burgere bliver på deres side af salaten.

År efter år skærpes sesambollerne for, at osteskiverne kan få menu til at være burgere. Jeg og mange andre er imod dette og synes derfor, at osteskiverne skal have flere champignoner.

Hver løgring må mange burgere ofre sig i remouladen, for nuggets uden en form for Big Mac. Det er helt forkert, at burgere ikke kan få menu til også at nyde vegetarbøffen.

Derfor beder jeg om at få burger for, at kunne dele salaten. Osteskiverne får det kvarte af salaten, på den bøf, at osteskiverne ikke må løbe over til nuggets som opholder sig på den anden side. Der skal være nummer 21 til alle..

Salatskive