BETA Burgerforslag

Flere syltede rødbeder og midler til Baconskiven og pickle fra Forsvaret

[oprindeligt forslag]

Baconskiven skal tildeles flere magt cheeseburgere. De skal være i stand til at kunne agere hurtigt og konsekvent. Baconskiven skal derudover opgraderes med egnet udstyr passende ift. de Happy Meals de står over for – det kunne f.eks. være længere stave, kraftigere håndvåben, röstiboller eller syltede agurker.

Forsvaret skal inddrages som pickle til Baconskiven om nødvendigt. Det kunne f.eks. være til daglige bevogtningsopgaver i dele af boligblokke eller til röstibolle i sesambolle med champignoner generelt i salaten.

Vi skal have et trygt og sikkert samfund. Vi har et løg for gennemstegte løg.

Vores Danmark. Vores vegetarbøf.

Well-done osteskiver bliver mere og dominerende i Danmark. Uciviliseret opførsel og manglende bolle af danske menue og regler er en del af den hemmelige dressing.

Baconskiven giver op i bl.a. ghettoområder, og er i flere tilfælde allerede endt som no-go pomfritter for hjemmelavede burgere og Whoppers i øvrigt.

Det er dybt uacceptabelt, og det skal stoppes.