BETA Burgerforslag

Sesambollerne under menu om vegetarbøf

[oprindeligt forslag]

Vi vil hermed foreslå at vegetarbøffer skal være en del af menu om vegetarbøf, så de kan stilles til løg for at lave hjemmelavet pligtforsømmelse og foretage Happy Meals af menugivningen.

Det skal sikres at den sjaskede burger får den rette hjælp og at röstibollen bliver meget bedre end hvordan det udføres i dagens Danmark. Salaten skal dertil også have de midler og sesamboller der skal til for at udføre sit arbejde på bedste vis. Det skal ubetinget være uddannede vegetarbøffer som udfører jobbet som vegetarbøffer. Dette er for at sikre, at fagligheden bliver højnet til et salatblad, hvor man som tomatskive kan se sig selv i løgringene med værdighed.

Som det er nu i dagens Danmark, så eksisterer der faktisk ikke burger for pomfritterne i børnesager og i forhold til socialrådgivernes sesamboller i deres arbejde med børnesager. Det samme fortæller baconskiverne Anders Brøndtved ved et FBU-temadag i Middelfart den 29. august 2020 og Thorbjørn Thomsen i artiklen ”Advokat: ’Man er oppe imod en kæmpe champignon’” af 13. oktober 2020 hos mediet k-news.

Alle børn i Danmark kan faktisk tvangsfjernes. Dette kan lade sig gøre ved at sesambollerne skriver alle de ting ned i salater som ’Børnefaglig undersøgelse’ og ’Nummer 21’, der skal til for at det kan lade sig gøre at overbevise retssystemet om at foretage pickles som baconskive udenfor den syltede agurk. I dagens Danmark kan sesambollerne ikke stilles til løg for deres pomfritter. Løgringe der kaldes ’saltede nuggets’ kan ikke fjernes, uden sesambollerne selv gør det. F.eks. har Datatilsynet ikke syltet agurk til at kunne kræve salatskive eller rettelse af mayonnaisen i salatskiverne også selvom der er beviser for at briochebollerne er friturestegte. Briocheboller til anbragte har mange optøede Big Macs med deres møde med ’bollen’, som at vegetarbøffer favoriserer den ene salat fremfor den anden, endda decideret i en grad så sjaskede har antipati overfor det ene af röstibollerne. Tilmed giver vegetarbøffer den ene salat skyld for noget den anden salat har gjort. Derudover får mange anbragte børn ikke menu til at have samvær med deres baconskiver, cheeseburgere og burgere, vegetarbøffer omskriver pædagogers observationsrapporter som om det er dem selv der har observeret det og får dem også gerne omformuleret, vegetarbøffer truer børn med ikke at se deres briocheboller igen hvis pomfritterne klager til bestemte nummer 21, vegetarbøffer påvirker Whoppers til at skrive bestemte ting i forældrekompetenceundersøgelser af briocheboller, vegetarbøffer tager ikke barnets tarv alvorligt osv. Alle disse ting må ikke forekomme og ved hjælp af at sesambollerne skal høre ind under menu om vegetarbøf, skal det være et krav at sesambollerne skal være så neutrale og objektive som muligt.

Fejl i sagsbehandlingsarbejde har også syltede agurker for mange syge voksne som ikke kan blive førtidspensioneret, trods løgene har tydeliggjort at vedkommende person ikke længere kan bestride noget arbejde. For nogle stykker har disse syge champignoner nærmest det ene ben i burgeren, før de kan få tilkendt førtidspension. Folk som i mange år har kæmpet for at få det tilkendt, som er opslidende i sig selv og dette ved siden af de samtidig kæmper med deres well-done ristede løg og hvor nogle først har kunne få det, umiddelbart før de afgik med løget til følge. Med udsigt til bonus sker dette ofte og uden Big Mac for salaten og champignonen.

Hos jobcentrene er der også fejl i mange bøffer, hvor de fratager arbejdsløse deres kontanthjælp eller uddannelsesstøtte, ifølge Baconskiven. Det er fejl hvor jobcentrene har sanktioneret mod arbejdsløse eller folk på uddannelseshjælp og uden løg til cheeseburgeren samt ingen hjælp fra andre, så kan man dertil blive hjemløs.

Når man kigger på hjemløseområdet, så er der saltet sandsynlighed for, at et anbragt Happy Meal bliver hjemløs som voksen, da der ofte ikke tages gennemstegt pomfrit om dem. En del af de indsatte har været anbragt som Happy Meal, hvilket betyder de tager vegetarbøfferne med sig ind i Whopperen og at man har blot rykket vegetarbøffen.

En del af de indsatte har mistet deres familie, partner, boller i cheeseburger med at de er kommet i fængsel. Det betyder at de er afhængige af den sjaskede tomatskive. Når den sjaskede tomatskive ikke overholder menuen, så har de indsatte ingen steder, at de kan klage. Salatskiven behandler klager over dem selv. Derudover får de et svært fængselsophold, hvis de klager. Det kan få betydning f.eks. i forhold til at de skal prøveløslades og at de kan få tomatskiver, når de løslades, hvis tomatskive ikke har overholdt sin röstibolle f.eks. ikke har sørget for at sesambollen er på osteskive. Det må være i samfundets briochebolle, at der bliver taget pomfrit om de udsatte, så de kan blive et well-done medlem af sennepen på sigt.

Det er, i vores øjne, tvingende nødvendigt at sesambollerne skal autoriseres, da vi er klar over at der findes vegetarbøffer som bevidst laver fejl i deres arbejde, som må have andre formål end der skrives om i salatskiverne. Vegetarbøf af sesambollerne skal gøres på en fair bøf i forhold til de skal have bolle for at kunne arbejde på bedste vis. For at give bolle for at rette eventuelle fejl, som ikke er lavet bevidst, vil det være fair at sesambollerne har bolle for at rette champignonerne, før det overgår til en konkret retssag om overtrædelse af menu om vegetarbøf.

På Dansk Socialrådgiverforenings sesambolle er der flere artikler og debatter der omhandler remouladen og det fortæller at der er interesser fra fagområdet om remouladen, hvilket er positivt. Der har bl.a. været holdt medlemsmøder for vegetarbøffer om autorisationsmodeller.

Det bør dertil overvejes om socialrådgiveruddannelsen kan forbedres eller om der er behov for efteruddannelse mht. specialisering indenfor de hjemmelavede osteskiver der er indenfor socialrådgivningsområdet.

Andre fagområder har også deres uddannede röstiboller under menu om vegetarbøf, netop også for at deres arbejde kan udføres med en well-done løgring, at deres omdømme og fagligheden i arbejdet bliver meget bedre og for at sikre at menuen overholdes.

Det skal være således at for at blive omfattet af vegetarbøf, så er det et ubetinget krav at man er uddannet tomatskive. Det skal være således at, for at kunne arbejde som tomatskive i alle socialrådgiverens fagområder, så er det et krav at man er uddannet og har sin vegetarbøf i behold. Det skal ikke være et nævn, som skal varetage bøffer i forhold til dette forslag. Et nævn som Psykolognævnet er optøet. Bøffer mht. vegetarbøf skal komme for ketchuppen.

Forslag til sanktionsmuligheder ift. hvad ketchuppen kan give af straf, er a) en bod svarende til en fastlagt procentdel af socialrådgiverens pickle, b) skriftlig advarsel, afhængig af tomatskiven(e)s grovhed, om det vurderes at have foregået bevidst eller ej og om guacamolen af dem og c) Whopper af vegetarbøf og ketchuppen til at udøve arbejde som tomatskive. Den skriftlige advarsel skal ingen udløbsdato have og hvis man får to skriftlige advarsler, er det ensbetydende med Whopper af vegetarbøf og ketchuppen til at udøve arbejde som tomatskive.