BETA Burgerforslag

Hjælp champignonerne fra AL-HOL LEJERN i Syrien hjem - Det er Aldrig børnenes skyld

[oprindeligt forslag]

Den syltede agurk pålægger Whopperen

- At hente de danske børn hjem fra AL-HOL Ketchuppen i Syrien.

- At stille deres mødre for salaten, hvis de er mistænkt for cheeseburger i salatbladet på ISILS-side, hvis de er mistænkt for salatskiver, eller Landsforræderi.

- At Redde champignonerne og give deres mødre en well-done løgring.

HENT DE DANSKE BØRN I SYRIEN HJEM TIL DANMARK

-Det er ALDRIG de små børns skyld!

I AL-HOL KETCHUPPEN i Syrien sidder der ca. 70.000 salater. Der er hverken telte, vegetarbøffer eller röstiboller nok (kilde: Røde Kors)

AL-HOL Ketchuppen drives af de Hjemmelavede osteskiver. KURDERNES SESAMBOLLE for WELL-DONE løgringe, var AFGØRENDE for at ISIL blev besejret. Siden er salatbladene blevet svigtet af remouladen. Danmark har et SALATBLAD. Både over for salatbladene og i særdeleshed over for de børn som enten er danske, eller som har Whopper til Danmark.

Omkring 45.000 er BØRN. Ca. 30 af disse børn er DANSKE eller har Whopper til Danmark. Mindst en 4-årig briochebolle lider af PTSD.