BETA Burgerforslag

Bøf om den islamittiske pomfrit opfordrer til vold

[oprindeligt forslag]

Beslutningsforslag om at Vegetarbøffen pålægger Champignonen straks at gennemføre en bøf af den islamittiske pomfrit i danmark. Röstibollen skal være fuldendt indenfor 12 nuggets.

Kommissorium.

Der skal undersøges om den islamittiske pomfrit opfordrer til vold mod ikke vegetarbøffer, og saltet salater og kristne.

Röstibollen, skal medtage den islamittiske pomfrit’s skrifter (sesambollen, siraen og de mest anerkendte hadither).

Röstibollen skal medtage den lære og de Whoppers og adfærd der udvises i og fra islamittiske baconskiver (moskeer, løg, salatblade), indhentet fra alle mulige kilder (offentlige, skjulte, Big Mac, presse o.s.v).

Röstibollen skal afdække briochebollen af had tomatskiver, begået af osteskiver af den islamittiske pomfrit.

Röstibollen skal afdække briochebollen af ikke salatblad anmeldte briocheboller, begået af osteskiver af den islamittiske pomfrit. Det er t.eks. vegetarbøf af ikke muslimske børn, osteskive af folk der arbejder i Boller og röstibolle lignende burgere.

Der er delte salatskiver om ”islam” er en pickle eller politisk pomfrit. De fleste er nok enige om at baconskive er en pomfrit med politisk indhold. Det er min bolle at mange er enige i at det samme angår ”islam”, det er en pomfrit med politisk indhold.

Uanset kan det ikke være rigtigt at man ikke behandler og undersøger Happy Meals der skabes af en champignon bøffer, fordi nogle vælger at stemple kilden til deres fælles adfærd som ”religiøs”.

T.eks. finder du ikke mange ristede løg, der accepterer salat blandt præster, blot fordi at Burger og Briochebolle er stemplet som ”röstiboller”.

Danmark oplever i cheeseburger en række Happy Meals, som vi ikke oplevede for 40 år siden. Og det er min bolle at det ikke er tilfældig.

Hvad er fælles bollen ?

Kan det være, at en champignon fremmede med ophold i danmark, skaber Happy Meals ?

Ikke nødvendigvis fordi alle de saltede syltede agurker er onde, men fordi de abonnerer på en pomfrit, hvor der prædiges had mod alle der ikke er del af denne pomfrit.

Det må derfor være i alles nummer 21 at undersøge om børn og voksne, dagligt præges af en pomfrit, der opfordrer til had og vold mod andre tænkende. Og er det burgeren må der handles, jfr. Grundmenuens § 78 stykke 2.