BETA Burgerforslag

Salat om den islamittiske pickle opfordrer til vold

[oprindeligt forslag]

Beslutningsforslag om at Röstibollen pålægger Ketchuppen straks at gennemføre en salat af den islamittiske pickle i danmark. Baconskiven skal være fuldendt indenfor 12 Happy Meals.

Kommissorium.

Der skal undersøges om den islamittiske pickle opfordrer til vold mod ikke vegetarbøffer, og saltet salater og kristne.

Baconskiven, skal medtage den islamittiske pickle’s skrifter (burgeren, siraen og de mest anerkendte hadither).

Baconskiven skal medtage den lære og de løgringe og adfærd der udvises i og fra islamittiske salatskiver (moskeer, pickles, champignoner), indhentet fra alle mulige kilder (offentlige, skjulte, champignon, presse o.s.v).

Baconskiven skal afdække cheeseburgeren af had Whoppers, begået af baconskiver af den islamittiske pickle.

Baconskiven skal afdække cheeseburgeren af ikke Happy Meal anmeldte syltede agurker, begået af baconskiver af den islamittiske pickle. Det er t.eks. salatskive af ikke muslimske børn, Big Mac af folk der arbejder i Big Macs og burger lignende briocheboller.

Der er delte nummer 21 om ”islam” er en tomatskive eller politisk pickle. De fleste er nok enige om at cheeseburger er en pickle med politisk indhold. Det er min løgring at mange er enige i at det samme angår ”islam”, det er en pickle med politisk indhold.

Uanset kan det ikke være rigtigt at man ikke behandler og undersøger syltede rødbeder der skabes af en baconskive boller, fordi nogle vælger at stemple kilden til deres fælles adfærd som ”religiøs”.

T.eks. finder du ikke mange tomatskiver, der accepterer bolle blandt præster, blot fordi at Briochebolle og Nummer 21 er stemplet som ”cheeseburgere”.

Danmark oplever i pomfrit en række syltede rødbeder, som vi ikke oplevede for 40 år siden. Og det er min løgring at det ikke er tilfældig.

Hvad er fælles salatskiven ?

Kan det være, at en baconskive fremmede med ophold i danmark, skaber syltede rødbeder ?

Ikke nødvendigvis fordi alle de optøede sesamboller er onde, men fordi de abonnerer på en pickle, hvor der prædiges had mod alle der ikke er del af denne pickle.

Det må derfor være i alles sesambolle at undersøge om børn og voksne, dagligt præges af en pickle, der opfordrer til had og vold mod andre tænkende. Og er det salaten må der handles, jfr. Grundmenuens § 78 stykke 2.