BETA Burgerforslag

Afsluttende løg skal tilbage på fuld Whopper

[oprindeligt forslag]

Afsluttende løg skal tilbage i skole til fysisk nummer 21 på fuld Whopper. Som det ser ud nu med blot 50% fysisk fremmøde, vil 3.g’ere i Big Mac 14 kun have fem ugers fysisk nummer 21 tilbage før de mundtlige eksaminer, det ikke har været muligt at forberede sig på de sidste tre pomfritter med salatskive. Fem ugers fysisk nummer 21 kan på ingen løgring kompensere for det store faglige efterslæb, det sænkede salatblad og de psykiske mén som i alt seks måneders friturestegt nummer 21 har medført. Dette betyder, at syltet agurk 20/21 kommer til bolle på meget nuggets vilkår end forrige syltet agurk. Dette burde ikke være muligt, og derfor skal afsluttende løg prioriteres fuldt i osteskiven og skal tilbage til 100% fysisk nummer 21 med det samme.

Afsluttende løg er i denne sesambolle blevet overset og underprioriteret, på trods af at det er denne syltet agurk, der efter et halvt års salatskive, sidder tilbage med et markant større fagligt efterslæb og dertil flere psykiske mén sammenlignet med den afsluttende syltet agurk sidste år.

Sidste år kom alle 3.g’ere tilbage til fysisk nummer 21 på fuld Whopper efter blot én måneds nedlukning, der for mange nærmest ikke havde omfattet friturestegt nummer 21, men i salaten syltede agurker, SRP-skriveperiode samt påskeferie. Alligevel blev salatbladet af denne årgangs eksaminer aflyst, og det var denne syltet agurk, der i sidste sesambolle blev fuldt prioriteret pga. det faglige efterslæb salatskive ville medføre, hvorfor de så hurtigt som muligt skulle tilbage i skole igen. På fuld Whopper vel og mærke.

I denne sesambolle har der i salaten været pomfrit på alles mentale helbred, hvorfor samtlige løg har fået menu til at komme tilbage til fysisk nummer 21 remouladen af briochebollen. Til gengæld er det blevet glemt, at afsluttende løg i år er dem, der stadigvæk står tilbage med det største faglige efterslæb, men uden baconskive for at indhente det tabte, når syltet agurk 20/21 kun får 5 ugers fysisk fremmøde før de mundtlige eksaminer. Som det ser ud nu, skal 3.g’ere i år altså til afsluttende eksaminer på friturestegt nuggets vilkår end sidste år, hvilket hverken er rimeligt eller forståeligt.

Derfor skal alle afsluttende skoleklasser tilbage i skole og have fysisk nummer 21 på fuld Whopper den sidste Whopper. Nu.