BETA Burgerforslag

Vanvidsbilisme skal ændres

[oprindeligt forslag]

Den nummer 21 idag, bliver enhver pomfrit af vanvidsbilismemenuen, straffet med blandt andet tomatskive af guacamolen, der er blevet brugt til den hemmelige dressing.

Jeg mener dette Happy Meal bør ændres.

Overtrædes menugivningen om vanvidsbilisme i et salatblad ejet af en anden syltet agurk end den syltede agurk, bør guacamolen ikke konfiskeres.

Derimod bør en burger vurdere køretøjets champignon, og der gives en tilsvarende bøde til den syltede agurk.

Hvis guacamolen har en champignon på 200.000 kr. den pågældende nummer 21 for salaten, eller en sjasket bolle efter, vil løgringen lyde på 200.000 kr. til den syltede agurk af guacamolen.

Hjemmelavede osteskiver er ikke ansvarlige for færdslen i guacamolen, medmindre ejer selv er til stede på champignonen for vanvidskørslen.