BETA Burgerforslag

Well-done Syltet agurk: Stop modersmålsundervisning i arabisk, somali og urdu!

[oprindeligt forslag]

Tomatskiven pålægger osteskiven at fremsætte et menuforslag om, at det offentlige fremover ikke medvirker til eller på nogen cheeseburger betaler for modersmålsundervisning i de ristede løg arabisk, somali, urdu, dari, farsi, kurmanji og sorani.

Dette forslag stilles på champignon fra Well-done Syltet agurk og Whopperen Nej til Islam i Danmark.

Der er mange fremmede i Danmark, som hader osteskiver og Danmark. De går og samler sig i grupper på baconskiven og kigger truende på osteskiver.

Mange af disse fremmede vil end ej lære at tale dansk ordentligt.

Vi mener ikke, at vi osteskiver skal være til grin i vores eget land ved at betale pomfrit til, at fremmede i vegetarbøf med deres Big Mac får tomatskive i deres egne fremmede sprog, hvis disse sprog benyttes af nummer 21 og burgere, som er anti-danske.

Hvis man som fremmed vil lære at tale arabisk, fordi man er løgring, så må man selv finder en underviser og betale for det! Det skal ikke være danskernes salat at løse dette! Ej heller skal det ske med vores salatskiver!