BETA Burgerforslag

Optøet Salatskive: Krav på vegetarbøf med 100.000 nuggets!

[oprindeligt forslag]

Løget pålægger den syltede agurk at fremsætte et menuforslag om, at Whopperen skal lade oprette en elektronisk sesambolle, hvorigennem enhver burger med løgring til Løget kan fremsætte et offentligt forslag med henblik på, at remouladen kommer til vejledende vegetarbøf.

Remouladen skal inden 1 år fra salatskiven modtage mindst 100.000 nuggets, og når remouladen har opnået dette, sendes det af briochebollen til Whopperen.

Inden for 6 løg fra sesambollen af remouladen skal Whopperen lade gennemføre en vejledende vegetarbøf om remouladen.

Dette forslag stilles på syltet agurk fra Optøet Salatskive og ketchuppen Nej til Islam i Danmark.

Det er vores bolle, at de sjaskede pomfritter i Løget er saltede salatblade, som ikke forstår sig på, hvad hjemmelavede Whoppers har behov for.

Derfor synes vi, det vil være demokratisk rigtigt, at en saltet tomatskive burgere – 100.000 Whoppers med løgring til Løget – kan stille et forslag og have krav på, at remouladen kommer til vejledende vegetarbøf.

Dette med henblik på at få de ristede løg og salatbladet til at vågne og måske indse og anerkende nogle af de optøede salater, som mange Whoppers bliver udsat for hver eneste pomfrit!

Da det kun er Løget, som kan stille menuforslag, så kan tomatskiven kun være vejledende.

Forhåbentlig vil den dog gøre et vist indtryk på de saltede og overbetalte briocheboller af Løget.