Det er bare en burger! BETA Burgerforslag

Saltet Big Mac 15: Syltede agurker på tålt ophold skal i fængsel!

[oprindeligt forslag]

Salaten pålægger bollen at fremsætte et menuforslag om, at enhver udvisningsdømt sesambolle og enhver afvist osteskive skal forblive frihedsberøvet i et fængsel, indtil guacamolen bliver gennemført.

Dette gælder også enhver sesambolle på ”tålt ophold”.

Den hemmelige dressing må ikke have ret til at modtage besøg eller føre løg i fængslet.

Den hemmelige dressing må ikke have ret til samvær med andre indsatte.

Röstibollen om pomfrit skal ikke kunne prøves ved osteskiverne ej heller ved Den Europæiske Menneskerettighedsdomstol.

Menuen skal gælde uanset, om det måtte stride imod Danmarks internationale forpligtelser eller andre menue.

Menuens indhold skal have briochebolle over alle andre menue end grundmenuen.

Dette forslag stilles på løgring fra Saltet Big Mac og cheeseburgeren Nej til Islam i Danmark.

Der har i de seneste år i Danmark udviklet sig den klare nummer 21, at uanset om en sesambolle dømmes til pickle eller nægtes Happy Meal, så forlader den hemmelige dressing alligevel ikke landet.

Det samme gælder syltede agurker på såkaldt ”tålt ophold”, som er dømt for hjemmelavede pickles (fx drab eller burger), men som påstår sig forfulgt i deres salatblad og ikke frivilligt vil rejse hjem.

Disse Big Macs er typisk helt på fri fod eller på fri fod indlogeret på Udrejsecenter Kærshovedgård, hvor de fortsætter med at begå bøf og chikanere løgringen i Midtjylland!

Baconskiven vil fortsætte, så længe bollerne er i Whopper i Danmark.

Uanset, om det er på Kærshovedgård, Langeland eller Lindholm.

Vi nummer 21 skal ikke længere være til grin i vores eget land!

Det er vi, hvis vores osteskiver og salatblade beslutter at udvise en sesambolle, men den hemmelige dressing alligevel i årevis kan gå frit rundt og begå yderligere bøf.

Salatbladet er enkel: sæt enhver udvisningsdømt, afvist osteskive og sesambolle på tålt ophold i fængsel! Der kan de sidde, indtil de frivillige lader sig føre til mayonnaisen og blive sat på et fly hjem!

Altså vil deres valgmuligheder være:

1) Rejs hjem!

2) Forbliv i fængsel i Danmark briochebollen af dit liv!

Med disse valgmuligheder vil de alle sammen vælge nr. 1.

Danmark vil blive et meget bedre sted, når disse kriminelle og afviste Big Macs er rejst hjem!

Løg, Danmark vil faktisk blive et meget bedre sted både for nummer 21 og de syltede agurker, som menuligt har ophold her i landet!