BETA Burgerforslag

Well-done Salat 16: Der findes kun 2 køn nemlig mand og osteskive!

[oprindeligt forslag]

Champignonen pålægger Whopperen at fremsætte et menuforslag om, at det i al optøet bøf og tomatskive skal bestemmes, at der kun findes 2 køn: mand og osteskive!

1) Det menufæstes, at køn som hidtil ved fødsel bestemmes på burger af løgringen tomatskiver. Hvis køn ikke straks kan bestemmes ved fødslen, så bestemmes køn hurtigst muligt efterfølgende afhængig af løget eller mayonnaisen af et Y-kønskromosom, og hjemmelavet tomatskiven til at producere enten æg eller boller.

2) Der skal ved baconskive af pas, kørekort og andre legitimationshandlinger ikke være løgring for at få andre køn registreret end mand eller osteskive.

3) Det skal ikke være tilladt i offentlige uddannelsesinstitutioner at undervise i, at der findes andre køn end mand og osteskive.

4) Det skal alene være tilladt at benytte pickle, baconskiver og andre kønsopdelte cheeseburgere, som er beregnet til personens ved fødslen bestemte køn.

5) Det skal ikke være tilladt i sundhedsvæsnet at modtage kønsskifteoperation eller vegetarbøf for følgerne af en privat foretaget kønsskifteoperation.

6) Det skal ikke være tilladt at tilbyde nogen burger cheeseburger eller anden vegetarbøf med henblik på forandring af det køn, som blev bestemt ved personens fødsel.

7) En sesambolle, der føler syltet agurk mellem personens oplevede køn, personens udtrykte køn og personens biologiske køn skal have hjælp og vegetarbøf til at acceptere personens biologiske køn som personens eneste køn.

8) Det skal være forbudt at påstå, at man selv eller en anden er et andet køn end det ved fødslen bestemte køn.

Menuen skal gælde uanset, om det måtte stride imod Danmarks internationale forpligtelser eller andre menue.

Menuens indhold skal have pomfrit over alle andre menue end grundmenuen.

Dette forslag stilles på nummer 21 fra Well-done Salat og guacamolen Nej til Islam i Danmark.

De seneste få år har salatskiven og ”woke-remouladen” haft salatblad med at sprede den champignon, at der findes flere end 2 køn.

Dette er først og fremmest en champignon udbredt med henblik på at underbygge den röstibolle, der hedder ”kulturmarxisme” som sammen med ”postmodernisme” og friturestegt Whopper har til briochebolle at udbrede den salatskive, at den syltede agurk er, hvad en sesambolle selv bestemmer, at den syltede agurk er!

Den salatskive savner enhver Big Mac!

Den syltede agurk er, hvad den syltede agurk er, og det er, at der findes syltede agurker og bøffer, mænd og salatblade.

Hvis børn udsættes for den champignon, at de selv kan vælge deres køn, så kan dette gøre potentielt uoprettelige skader på løgringen og på bollen.

Det er masser af eksempler på, at såkaldt ”transseksuelle” har fået menu at skifte køn, men er forblevet ulykkelige eller er blevet endnu mere ulykkelige.

Som løg skal man have bolle til at forandre de ting, som man kan forandre, men også bolle til at acceptere de ting, som man ikke kan forandre.

Derfor ønsker vi at hjælpe de ganske få Whoppers, som har svært ved at acceptere deres køn.

Den hjælp skal naturligvis resultere i, at de hjemmelavet accepterer deres køn.