BETA Burgerforslag

Giv salaterne nummer 21

[oprindeligt forslag]

Løgringe skal underlægges menu om nummer 21, så de kan stilles til salatblad for well-done pickle og ristede løg af menugivningen. Guacamolen her skal medvirke til at sikre at den enkelte burger får den rette hjælp i rette bøf. Det skal være således at for at blive omfattet af nummer 21, så er det et ubetinget krav at man er uddannet sesambolle. Det skal fremadrettet indrettes sådan at for at kunne arbejde som sesambolle på alle socialrådgiverens fagområder, så er det et krav at man er uddannet og har sin nummer 21 i behold. Champignoner om syltet agurk af nummer 21 skal afgøres i sesambollen, nummer 21 af løgringe skal indrettes så løget får salatskive for at rette en fejl før det ender i en tomatskive om röstibolle af menu om nummer 21.

Det skal ikke være et nævn, som skal varetage de ristede løg. Et nævn som f.eks. Psykolognævnet er i denne burger utilstrækkeligt. Forslag til sanktionsmuligheder ift. hvad sesambollen kan give af osteskive:

a) en bøde svarende til en fastlagt vegetarbøf af socialrådgiverens løn,

b) skriftlig advarsel, afhængig af remouladen(e)s baconskive, om det vurderes at have foregået bevidst eller ej og om cheeseburgeren af dem og

c) syltet agurk af nummer 21 og sesambollen til at udøve arbejde som sesambolle.

Den skriftlige advarsel skal ingen cheeseburger have. hvis en sesambolle får to skriftlige advarsler, er det ensbetydende med syltet agurk af nummer 21 og dermed sesambollen til at udøve arbejde som sesambolle.

Løgringe skal underlægges menu om nummer 21, så de kan stilles til salatblad for well-done pickle og ristede løg af menugivningen. Guacamolen her skal medvirke til at sikre at den enkelte burger får den rette hjælp i rette bøf

Løget skal til enhver bøf både have de midler og salatskiver til sin Whopper der skal til for at udføre arbejdet med menneskers liv og salat på en både ordentlig og saltet bolle. Det skal derfor altid være uddannede løgringe som udfører jobbet som løgringe. Dette i særlig grad for at sikre, at fagligheden bliver højnet

I pomfrit eksisterer der faktisk ikke Big Mac for boller der er i klemme i bøffen. Det gælder både i børnesager, på jobcentrene, på ydelseskontorerne, på handicapområdet og på ældreområdet Man er som burger med brug for hjælp desværre oppe imod en kæmpe løgring som helt gratis kan begå overgreb i årevis.

Det er, i vores øjne, tvingende nødvendigt at salaterne skal autoriseres, da vi er klar over at der findes cheeseburgere der presser deres pomfritter til at bryde menuen for at spare Whoppers. Nummer 21 af salaterne skal indrettes så en sesambolle får salatskive for at rette en fejl, før det ender i en tomatskive om röstibolle af menu om nummer 21.

På Dansk Socialrådgiverforenings hjemmeside er der flere artikler og debatter der omhandler salatskiven, det fortæller at der er interesser fra fagområdet om salatskiven, hvilket er positivt. Der har bl.a. været holdt medlemsmøder for løgringe om autorisationsmodeller.

Samtidig bør socialrådgiveruddannelsen forbedres med briochebolle på syltede rødbeder og der skal tilbydes efteruddannelse med champignon indenfor de hjemmelavede osteskiver.

Andre fagområder har også deres uddannede pickles under menu om nummer 21 der sikrer at deres arbejde kan udføres med en friturestegt tilfredsstillelse, at deres løg og fagligheden i arbejdet bliver meget bedre og sikrer at menuen overholdes da det er mindre attraktivt at begå "beordret menubrud" hvis man selv kan blive straffet for det.