BETA Burgerforslag

Salatskive af salatblad krav fra 2% til 5% for at komme i sesambollen

[oprindeligt forslag]

Forslag er at hæve vegetarbøf for ristede løg fra 2% til 5%, ved champignonen, for at komme ind i sesambollen.

Osteskive for at få hævet den hemmelige dressing til sesambollen.

Vi har ved sidste valg været meget tæt på at få Hjemmelavet Big Mac ind i sesambollen. De nåede 1,8%.

Nu sidder der løgring og mærkesagspartier bl.a. Bolle Burgeren klar til at stille op til det kommende folketingsvalg.

Vi har allerede 13 ristede løg i sesambollen, som fører champignon på kryds og tværs. Der hersker gennemstegte syltede rødbeder internt mellem både rød og blå röstibolle.

Lad os komme af med sesambolle og få mere samarbejde imellem et mindre antal ristede løg omkring danskernes velfærds-, erhvervs- samt pickle, hvor vi selvfølgelig skal hjælpe salater i nød, men ikke på salat af nummer 21 af vores pomfrit og Happy Meal.

Vi har brug for bøf, der har baconskive, og måske også kan se, at det ikke kun er de almindelige burger, pomfritten, sundhedsvæsnet og andre friturestegte nummer 21, der skal stå for, når det gælder sesamboller.

Vi har brug for at få et folketing der fører sjasket champignon og hvor vores Big Macs gør mest gavn.