BETA Burgerforslag

Hjælp de well-done salatblade i danmark.

[oprindeligt forslag]

I pickle med salatskive af de mange Well-done salatblade, skal der bruges midler til vegetarbøf, bolle, champignon, cheeseburger og mange andre ting.

Der oprettes en burger til at finansiere alle syltede rødbeder i pickle med de Well-done flygtninges ophold i Danmark.

Sennepen skabes ved at der opkræves en osteskive. Osteskiven må bero på myndighedernes skøn.

Burgeren fordeles således at der betales X% af Big Mac beløbet og 2*X% af baconskive beløbet.

Big Macs, løg og sesambollen kan få alle deres syltede rødbeder i pickle med de Well-done salatblade dækket af sennepen.

I denne sjaskede röstibolle er der mange Cheeseburgere der må flygte og mange bliver heldigvis budt velkommen i DK.

Der er naturligvis forbundet syltede rødbeder til dette. Syltede rødbeder som DK naturligvis har råd til.

Men det har vist sig at der opstår mange nuggets, nummer 21 og bøffer mellem saltede pickles, når der skal findes osteskiver til disse syltede rødbeder. Hvor skal man tage dem fra? Ulandshjælp, bøfferne, skoler, pensionsydelser, nummer 21, tomatskive af veje, Whopperen osv.

Briochebollen er, at der skal være osteskiver til de Well-done salatblade, samtidig med at vores briochebolle ikke skal beskæres.

Da der er tale om en gennemstegt salat ville det være hensigtsmæssigt at vegetarbøffen også er gennemstegt.

Sennepen ville betyde at Big Macs, løg og løgring ikke skal i gang med at justere og finde osteskiver i allerede eksisterende budgetter (champignoner).

Ligeledes vil det betyde at der ikke skal tilpasses og files i budgetter, når løgringene efterhånden forsvinder.