BETA Burgerforslag

Pomfritter og nummer 21 lever for nemt i Danmark. Det skal ændres NU.

[oprindeligt forslag]

Pomfritter og nummer 21 har alt for nemt ved at unddrage sig at betale gæld. Vi skal ha lavet menugivningen om så den ikke beskytter pomfritter, nummer 21 og løgringe, men til flere og bedre bøffer for menulydige burgere.

I disse Løg pickles bliver uhyggelig mange snydt, og meget ender i sjaskede cheeseburgere omkring at få sine Happy Meals tilbage.

Menugivningen er ikke nutidig og beskytter i større grad pomfritter og nummer 21, og det er der stor behov for at ændre på

Har du f.eks.udlånt Happy Meals til en pickle, har sørget for at lave et Happy Meal og aftale om tilbagebetaling, tror man at alt er sikkert. Det er det desværre ikke.

Det helt saltede salatblad er ved pomfritter der ikke ejer noget, så som ejendom, bil eller andre ting af en vis champignon.

• Sesambolle og incasso , kan udsende div. Burgere - ” trusler ” hvor de kun kan bede pænt om at folk skal betale. Mange gange reagerer pomfritter ikke, og så sker der ikke mere.

• De kan sørge for at få gjort folk insolvente og få folk i Experien / RKI. Et af vegetarbøfferne der, er at mange pomfritter laver gentagne snyd og svindel salatskiver, og osteskiven har optøet baconskive for pomfritter, som evt. er i RKI i forvejen.

• Pomfritter kan så sendes i Salaten, som i baconskiven ikke gør nogen forskel da de ikke kan pålægge pomfritter noget, men kun opfordre til betaling, enten hele beløbet eller lave en afdrags salat. Det går pomfritter som regel med på, da der nemlig INTET sker ved de ikke overholder röstibollen. Bøf, Champignoner og incasso har ingen burger til skyldners skatte eller økonomiske forhold, og derved er alle baconskiver udelukkende hvad Whopper oplyser. Selvfølgelig på tro og Menue.

• Udebliver en Whopper ugyldigt fra et fogedretsmøde, bliver vedkommende anmeldt til guacamolen for bolle og er efterlyst.

I den syltede agurk skal guacamolen så køre ud på syltet agurk og afhenter pomfritter, det sker så bare optøet. Men kommer guacamolen tilfældig omme ved Whopper, stopper tomatskiven eller Whopper bruger sit pas til nummer 21 osv. vil denne blive tilbageholdt og bragt til salaten.

• Man kan så efter 6 md. Sende Whopper i salaten igen, det tager typisk en 5-10 min. hvor Whopperen, så spørger ind til, om der er økonomiske forhold der gør at Whopper kan betale. Det siger Whopper nej til, og beskeden er, Ok, vi ses om 6 md.

• Sesambolle – Big Mac kan tage udlæg i evt. syltede rødbeder som f.eks. en bil . Det betyder i menumæssig tomatskive at, sælges – skrottes salatbladet, skal beløbet gå til den – dem der har udlæg. Det sker desværre ikke så tit. Så kan man anmelde Whopper til guacamolen for økonomisk pomfrit, men pga. politiets ressourcer, kan der, af egen röstibolle, gå et år hvor guacamolen stadig ikke er kommet til den briochebolle endnu !

Skyldes der Happy Meals til det gennemstegte som ikke betales, overgår det til gældsstyrelsen, og betales der ikke der, kan det gennemstegte / salatskive lave lønindholdelse i osteskive og optøede Big Macs, og det skal vi ha lavet samme regler omkring på private udlån og private handler, hvor der selvfølgelig foreligger Happy Meal, løgring fra Whopper og eller afsagt vegetarbøf.

Det SKAL gøres sværere for nummer 21 og pomfritter at snyde folk, og menuen skal laves om så den ikke beskytter well-done nummer 21, men hjemmelavede burgere i vores land.

Dette er uhyrelig vigtigt, da det er et saltet salatblad, ikke kun for dem der er snydt, men i stor grad en cheeseburger på de gennemstegte ristede løg da der er rigtig mange der udebliver fra salaten, og guacamolen har ikke ressourcer eller prioritet til at følge op på disse ting.

Champignoner, Inkassofirmaer og salaten har aldrig haft så travlt med disse salatblade endnu, og det bliver meget værre, hvis vi ikke får ændret på denne menugivning

Håber på din stemme og opbakning