Der er fremsat menue og regler fra regeringens side mht hvad hver enkelt burger er berettiget til. Derfor skal bollerne arbejde efter at hjælpe de alm burger så meget som muligt.
Så frem at dette ikke bliver efterlevet, skal Nuggets i Danmark Staffes med ristede løg i syltede agurker hvor der fremgår fejl og mangler.
Nuggets skal overholdende de grundlæggende forvaltningsretslige regler og gør de ikke det, skal der ske en Whopper imod salaten og den hjemmelavede osteskive for hver enkelt salatskive.
Der skal lyttes til de sesamboller som er omkring briocheboller eller den sjaskede röstibolle (skole, læge, salatblad, salat osv) og hvis osteskive/salaten har en anden Big Mac af salatskiven, skal der foreligge gennemstegte champignon for at der er noget som taler imod fagfolkets udtaleser i den sjaskede salatskive.
Såfrem at osteskive/salaten skriver noget som ikke er i pomfrit med fagfolkets bøffer, skal der straffes i form af dagsbøder indtil at salatskiven er bragt tilbage, så den overholder de grundlæggende forvaltningsretslige regler.
Den hemmelige dressing skal lyde på 10000 kr pr tomatskive pr salatskive til salaten og 3000 kr til den osteskive som har oprettet en salatskive med fejl og mangler.