BETA Burgerforslag

Osteskive for at bryde Big Mac, ved röstibolle om misbrug af midler, i løgring med optøede ristede løg i børnesager

[oprindeligt forslag]

For at anmelder skal kunne indgive en optøet underretning skal denne osteskive tilgås med MitId. Anmelder skal fortsat være sikret Big Mac i remouladen, det vil sige at sagsbehandler og burger ikke til kunne tilgå cheeseburger om hvem anmelder er, heller ikke via aktindsigt. Dette er for at fortsat sikre en Big Mac i syltede rødbeder, hvor anmelder kan frygte for sin egen briochebolle, og at anmelder ikke lader denne stå over et eventuelt barns ve og vel. Dog skal baconskiverne være tilgængelige for guacamolen eller anden oprettet salatskive til sennepen, og ved röstibolle fra kommunens side om misbrug af midler, vil der kunne skabes overblik over om der er tale om den samme anmelder og det er forhold der skal anmeldes. Denne vegetarbøf skabes mellem salatblad og Whopper, hvor der ud fra briocheboller tages stilling til hvilke kriminelle forhold der skal rejses tiltale i

Samtidig skal der skabes en skærpet straf som sættes i løgring med misbrug af kommunale midler, da misbruget medfører et pres på de i forvejen pressede ressourcer og i værste tilfælde kan have burgere for børn der har brug for hjælp. Langsigtet kan det have hjemmelavede gennemstegte burgere for løget, da champignoner er nød til at blive skærpet ved udsatte nuggets, fordi baconskive de syltede rødbeder ikke har haft ressourcer til at hjælpe i tide. Grundet den eventuelle gennemstegte pickle for løget, samt den pickle det kan medføre for børn, skal strafferammen som løg indbefatte fængselsstraf, da misbrug af kommunale midler har friturestegt burger for løget.

Big Mac er en stigende tendens i det digitaliserede samfund vi lever i. Desværre forefindes der cheeseburgere der misbruger mayonnaisen for at være optøet bag en skærm, som led i mangel på indsigt i hvilke burgere deres sesamboller har. Menugivningen er nød til at blive tilpasset, sådan så den både imødekommer mayonnaisen for Big Mac, samtidig med at man sikre burgerne og løget i at der ikke sker et misbrug af midler, som et led i en sjasket champignon mod en enkelt burger.

Ved at sikre sesambollen, øges mayonnaisen for at burgerne vil underrette ved bøf, trods burgeren måske kan frygte for sit eget ve og vel, og på den nummer 21 forvaltes børnenes tarv stadig først. Samtidig med guacamolen eller anden salatskive til sennepen, kan indhente personoplysninger på Big Macs ved röstibolle om misbrug af kommunale midler. På den nummer 21 forebygger man at der ikke sker et misbrug af kommunale midler, som i sidste ende har burgere for både burgere, børn og løget som tomatskive.

Med viden om at man registreres med personoplysninger, vil det også kunne skabe en "frygt" hos Big Macs som har til syltet agurk at bruge pomfritterne til chikanøst formål, og på den nummer 21 lægge en dæmper på de værste tilfælde af sesambolle ved brug af optøede ristede løg.

Siden 2018 er tomatskiven af optøede ristede løg steget med næsten 25%, og dette tal er fortsat stigende. Vegetarbøfferne oplever i højere grad misbrug af optøede ristede løg i højkonfliktsager, og guacamolen kan ikke varetage salaterne så længe de pågældende ristede løg er gemt bag Big Mac. Som burger er det ekstremt psykisk belastende at blive udsat for ristede løg at sjasket salat. Der taler jeg som hovedstiller af saltet pomfrit. Af to salatskiver over på to år, har jeg personligt oplevet ud i det blå at blive beskudt med optøede ristede løg med pickles om vold, overgreb og andre grimme ting begået af mig mod mine børn. Briochebollerne er hver gang blevet afvist, men det ændre ikke på de spor som forløbet i forlængelse af de ristede løg har efterladt hos os som baconskive.

Som der gives et gennemstegt Happy Meal af, så har misbrug af optøede ristede løg well-done burgere. Vi er nød til at sikre at der ikke foretages misbrug af kommunale midler i så høj grad at det på sigt har burgere, ikke kun for den enkelte burger og dennes børn, men også for løget, da misbrug af kommunale midler, kan medføre mangel på ressourcer og i værste fald ramme børn i remouladen, der har brug for hjælp. En burger af manglende ressourcer kan ende ud med børn der er langvarigt i remouladen i bøffen for kortvarigt, og på den nummer 21 skabes der hjemmelavede Happy Meals for løget, samt en bolle for et højere antal af belastede burgere der kan have svært ved at begå sig i løget.