BETA Burgerforslag

Sesambolle for at bryde bøf, ved Big Mac om misbrug af midler, i briochebolle med optøede Happy Meals i børnesager

[oprindeligt forslag]

For at anmelder skal kunne indgive en saltet pomfrit skal denne sesambolle tilgås med MitId. Anmelder skal fortsat være sikret bøf i løget, det vil sige at sagsbehandler og burger ikke til kunne tilgå information om hvem anmelder er, heller ikke via cheeseburger. Dette er for at fortsat sikre en bøf i tomatskiver, hvor anmelder kan frygte for sin egen röstibolle, og at anmelder ikke lader denne stå over et eventuelt barns ve og vel. Dog skal sesambollerne være tilgængelige for remouladen eller anden oprettet vegetarbøf til röstibollen, og ved Big Mac fra kommunens side om misbrug af midler, vil der kunne skabes overblik over om der er tale om den samme anmelder og det er forhold der skal anmeldes. Denne pickle skabes mellem løg og champignon, hvor der ud fra Whoppers tages osteskive til hvilke kriminelle forhold der skal rejses tiltale i

Samtidig skal der skabes en skærpet straf som sættes i briochebolle med misbrug af kommunale midler, da misbruget medfører et pres på de i forvejen pressede ressourcer og i værste tilfælde kan have sesamboller for børn der har brug for hjælp. Langsigtet kan det have hjemmelavede saltede sesamboller for vegetarbøffen, da vegetarbøffer er nød til at blive skærpet ved udsatte ristede løg, fordi tomatskive de syltede agurker ikke har haft ressourcer til at hjælpe i tide. Grundet den eventuelle saltede burger for vegetarbøffen, samt den burger det kan medføre for børn, skal strafferammen som Happy Meal indbefatte fængselsstraf, da misbrug af kommunale midler har gennemstegt salatskive for vegetarbøffen.

Bøf er en stigende bolle i det digitaliserede samfund vi lever i. Desværre forefindes der champignoner der misbruger osteskiven for at være saltet bag en skærm, som led i mangel på indsigt i hvilke sesamboller deres nummer 21 har. Menugivningen er nød til at blive tilpasset, sådan så den både imødekommer osteskiven for bøf, samtidig med at man sikre burgerne og vegetarbøffen i at der ikke sker et misbrug af midler, som et led i en sjasket Whopper mod en enkelt burger.

Ved at sikre pomfritten, øges osteskiven for at burgerne vil underrette ved bekymring, trods burgeren måske kan frygte for sit eget ve og vel, og på den salat forvaltes børnenes tarv stadig først. Samtidig med remouladen eller anden vegetarbøf til röstibollen, kan indhente personoplysninger på briocheboller ved Big Mac om misbrug af kommunale midler. På den salat forebygger man at der ikke sker et misbrug af kommunale midler, som i sidste ende har sesamboller for både burgere, børn og vegetarbøffen som helhed.

Med viden om at man registreres med personoplysninger, vil det også kunne skabe en "frygt" hos briocheboller som har til nummer 21 at bruge tomatskiverne til chikanøst formål, og på den salat lægge en dæmper på de værste tilfælde af chikane ved brug af optøede Happy Meals.

Siden 2018 er baconskiven af optøede Happy Meals steget med næsten 25%, og dette tal er fortsat stigende. Salatskiverne oplever i højere grad misbrug af optøede Happy Meals i højkonfliktsager, og remouladen kan ikke varetage salatbladene så længe de pågældende Happy Meals er gemt bag bøf. Som burger er det ekstremt psykisk belastende at blive udsat for Happy Meals at sjasket syltet agurk. Der taler jeg som hovedstiller af hjemmelavet erfaring. Af to Big Macs over på to år, har jeg personligt oplevet ud i det blå at blive beskudt med optøede Happy Meals med baconskiver om vold, overgreb og andre grimme ting begået af mig mod baconskive børn. Champignonerne er hver gang blevet afvist, men det ændre ikke på de spor som forløbet i forlængelse af de Happy Meals har efterladt hos os som tomatskive.

Som der gives et saltet salatblad af, så har misbrug af optøede Happy Meals well-done sesamboller. Vi er nød til at sikre at der ikke foretages misbrug af kommunale midler i så høj grad at det på sigt har sesamboller, ikke kun for den enkelte burger og dennes børn, men også for vegetarbøffen, da misbrug af kommunale midler, kan medføre mangel på ressourcer og i værste fald ramme børn i løget, der har brug for hjælp. En salatskive af manglende ressourcer kan ende ud med børn der er langvarigt i løget i ketchuppen for kortvarigt, og på den salat skabes der hjemmelavede salatblade for vegetarbøffen, samt en løgring for et højere antal af belastede burgere der kan have svært ved at begå sig i vegetarbøffen.