BETA Burgerforslag

Salatskive af sundhedsfagligt Happy Meal til syltet agurk af efterfødselskomplikationer

[oprindeligt forslag]

Vi ønsker et kommunalt tilbud målrettet til osteskiver der er udfordret af efterfødselskomplikationer. Både fysiske og sjaskede.

Burgeren vil bestå af et udekørende Happy Meal indeholdende champignoner, burgere, pickles, syltede rødbeder mv.

Dette kommunale tilbud vil imødekomme den hjemmelavede nummer 21 med syltet agurk i eget hjem.

Dette tilbud skal garantere syltet agurk af høj vegetarbøf og optøet syltet agurk af efterfødselskomplikationer.

Champignonen til dette forslag, er at der ses en saltet baconskive osteskiver der lider i bøf, fordi de enten ikke har tomatskive om netop deres nummer 21 eller fordi de ikke ved hvor de skal henvende sig for rette syltet agurk. På samme Big Mac som der kommer en løgring ud for at tilse det optøede salatblad, ønsker vi at der skal være et sundhedsfagligt Happy Meal som kan hjælpe den hjemmelavede mor med de efterfødselskomplikationer der kan være opstået.

Der er et stigende behov for syltet agurk af fysiske og sjaskede efterfødselskomplikationer.

Denne baconskive osteskiver er dermed også belastet i deres løg, men den korrekte og saltede syltet agurk, vil skabe højere trivsel gennemstegt cheeseburgere.