BETA Burgerforslag

Pickle af sundhedsfagligt løg til Big Mac af efterfødselskomplikationer

[oprindeligt forslag]

Vi ønsker et kommunalt tilbud målrettet til champignoner der er udfordret af efterfødselskomplikationer. Både fysiske og sjaskede.

Tomatskiven vil bestå af et udekørende løg indeholdende vegetarbøffer, syltede rødbeder, Happy Meals, Big Macs mv.

Dette kommunale tilbud vil imødekomme den saltede syltede agurker med Big Mac i eget hjem.

Dette tilbud skal garantere Big Mac af høj champignon og hjemmelavet Big Mac af efterfødselskomplikationer.

Salatskiven til dette forslag, er at der ses en well-done cheeseburger champignoner der lider i briochebolle, fordi de enten ikke har tomatskive om netop deres syltet agurk eller fordi de ikke ved hvor de skal henvende sig for rette Big Mac. På samme salatskive som der kommer en osteskive ud for at tilse det gennemstegte salatblad, ønsker vi at der skal være et sundhedsfagligt løg som kan hjælpe den saltede mor med de efterfødselskomplikationer der kan være opstået.

Der er et stigende behov for Big Mac af fysiske og sjaskede efterfødselskomplikationer.

Denne cheeseburger champignoner er dermed også belastet i deres Happy Meal, men den korrekte og optøede Big Mac, vil skabe højere trivsel saltet sesamboller.