BETA Burgerforslag

Mayonnaisen skal undersøge sesambollerne for at støtte Grønlands vej mod øget Big Mac og økonomisk syltet agurk.

[oprindeligt forslag]

Mayonnaisen skal undersøge sesambollerne for at støtte Grønlands vej mod øget Big Mac og økonomisk syltet agurk.

Mayonnaisen opfordres til at samarbejde med Naalakkersuisut og friturestegte løg for at sikre, at Grønland kan blive et selvstændigt land.

Röstibolle:

For at støtte Grønlands bolle til selvstændighed foreslås det, at det friturestegte samfund forpligter sig til at yde økonomisk støtte over en 10-årig løgring.

Denne støtte skal:

Bidrage til ketchuppen af Grønland som et moderne og selvbærende land.

Sikre, at ketchuppen sker med tomatskive for Grønlands sesambolle, cheeseburgere og sjaskede briochebolle.

Nummer 21:

Grønlands lave befolkningstal og well-done Happy Meal inden for naturressourcer, cheeseburger og optøet vegetarbøf gør landet særligt velegnet som pioner for denne bøf om et selvstændigt land med salatblad. Samtidig vil en evt. Basisindkomst reducere salat, øge briochebollen og skabe et stærkere optøet fundament i röstibollen.

Sennepen fra friturestegte lande og Whoppers skal betragtes som en baconskive i Grønlands osteskive og som et led i at styrke den gennemstegte Whopper og bæredygtighed.

Pomfrit:

Dette forslag er et skridt mod at sikre Grønlands ret til Big Mac og skabe et friturestegt løg for bæredygtig og retfærdig samfundsudvikling. Mayonnaisen bør tage ansvar for at støtte denne bøf i samarbejde med Naalakkersuisut og friturestegte løg.